• امروز دوشنبه چهارم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

۵ هزار و ۵۰۰ نفردر استان زنجان در پنجمین مرحله آزمون سراسری تربیت حافظان قرآن کریم شرکت کردند.

۵ هزار و ۵۰۰ نفردر استان زنجان در پنجمین مرحله آزمون سراسری تربیت حافظان قرآن کریم شرکت کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت

 جمعه 29 بهمن 1395   130  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان : حجت الاسلام احمد نیکنام در حاشیه پنجمین مرحله آزمون سراسری  تربیت حافظان قرآن کریم در حسنیه اعظم زنجان گفت:  آزمون سراسری قرآن کریم در ۱۱ رشته برگزارمی شود و این آزمون در رشته‌های حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم، حفظ جزء یک و ۳۰، حفظ جزء یک و دو و۳۰ جزء، حفظ ۵جزء، حفظ ۱۰جزء، حفظ ۱۵جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، حفظ موضوعی ۱۲۰ موضوع، حفظ موضوعی ۱۵۰ موضوع است. 
وی اظهار کرد: بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نفر در پنجمین آزمون سراسری قرآْن کریم در استان زنجان شرکت کردند که در این آزمون هزار و ۶۰۰ نفر از شهرستان زنجان حضور دارند و این آزمون ۲۸ بهمن ماه از ساعت ۹ تا ۱۱ در حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود.  
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: دراین آزمون استقبال بانوان بسیار عالی بوده است و در این آزمون جوانان و نوجوانان شرکت کرده اند. 
نیکنام تاکید کرد: پیشانی فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مسابقات بین‌المللی است. 
وی با تاکید برلزوم استعدادیابی در زمینه فعالیت های قرآنی افزود: اداره کل اوقاف و امورد خیریه بر تحقق این امر مهم برنامه ریزی لازم را دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجا تاکید کرد: در جامعه اسلامی باید توجه بیشتری به قرائت قرآن کریم شود و خداوند قرآن را چراغ هدایت بشری معرفی کرده ولی جایگاه و منزلت این کلام نورانی هنوز هم بر ما ناشناخته است.
نیکنام افزود: مقام معظم رهبری همواره تأکید ویژه‌بر توسعه فعالیت‌های قرآنی دارند و ایشان الگوی نمونه در زمینه توجه به مسائل قرآنی برای همگان هستند.
وی تصریح کرد: طرح تربیت حافظان قرآن کریم با هدف عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآنی در حال اجرا است و خوشبختانه استقبال از اجرای این طرح ها مطلوب بوده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار