• امروز پنج شنبه بیست و هفنم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

طرح قرآنی «۱۴۵۲» در زنجان اجرا می‌شود

طرح قرآنی «۱۴۵۲» در زنجان اجرا می‌شود

همزمان با سراسر کشور، طرح قرآنی «۱۴۵۲» اجرا می‌شود.

 پنج شنبه 15 آذر 1397   59  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان  زنجان، جلسه مشترک طرح قرآنی«1452» ظهر امروز در استان زنجان و با حضور رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در قالب تشریح جزئیات طرح برگزار شد.

امسال به لحاظ اینکه این کار در سطح بالاتری انجام شود طرح ملی حفظ قرآن کریم در طرح بشارت ۱۴۵۲ برگزار می‌شود.

این طرح با هدف بسط فرهنگ حفظ و انس با قرآن‌کریم و مفاهیم سازنده آن و تدبر در آیات قرآن‌کریم با مشارکت نهاد‌های قرآنی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در این جلسه با اشاره به اینکه پیش از این برگزاری مسابقات به صورت جداگانه بود که امسال تجمیع شده است، اظهار کرد: پس از فرمان مقام معظم رهبری در سال ۹۰ مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن سازمان اوقاف در کنار دیگر دستگاه‌های قرآنی فعالیتش را آغاز کرد و با توجه به اهتمام ویژه‌ای که امسال شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری داشت، سازمان اوقاف طرح حفظ قرآن را به عنوان نخستین اولویت خود در میان برنامه‌های سال ۹۷ اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح قرار شد کار ویژه همه دستگاه‌ها و همچنین سازمان اوقاف طرح حفظ جزء سی‌ام قرآن با ترجمه و تفسیر در کنار دیگر برنامه‌های قرآنی چون مراکز حفظ شبانه‌روزی، مراکز تربیت مربی و مراکز قرآنی بقاع متبرکه و ... باشد، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مرتبط شاهد اجرای هرچه بهتر این طرح باشیم.

حسینی در ادامه ضمن تشریح اجرای طرح ۱۴۵۲ بیان کرد: امسال با ورود دستگاه‌های مرتبط از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و اوقاف و آموزش و پرورش طرح هرچه بهتر اجرایی شود.

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه امسال این کار برکت پیدا کرده و زمینه‌ای فراهم شد که همه دستگاه‌ها در اجرای طرح حضور پیدا کنند، افزود: امروز از حضور آموزش و پرورش نیز در این زمینه بهره‌مند هستیم که خود یک ظرفیت مهم محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حفظ قرآن کریم یکی از برنامه‌های مهم اوقاف است و طرح بشارت در راستای حفظ جز 30 قرآن کریم اجرا می‌شود، افزود: امسال هزار و 452 سال از نزول قرآن کریم می‌گذرد و به همین دلیل نام این طرح را بشارت 1452 گذاشته است.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه انجام کار تیمی و دسته‌جمعی نیازمند همکاری و تعامل همه جانبه است، تصریح کرد: البته سیاست سازمان اوقاف در مقوله قرآن، حمایت از فعالیت‌های قرآنی سایر دستگاه‌ها است و در این راستا فعالیت‌های متعددی انجام داده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار