• امروز پنج شنبه دوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیامک

70 هزار گردشگر در بقاع متبرکه زنجان حضور یافتند

70 هزار گردشگر در بقاع متبرکه زنجان حضور یافتند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه زنجان خبر داد و گفت: در قالب این طرح 70 هزار گردشگر در بقاع متبرکه زنجان حضور یافتند.

 پنج شنبه 15 فروردین 1398   24  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان:حجت الاسلام و المسلمین جعفر جنتی اظهار کرد: اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان زنجان، چند روز قبل از تحویل سال نو آغاز شده و تا 15 فروردین یعنی پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در اجرای طرح آرامش بهاری بقاع متبرکه شاخص استان زنجان میزبان زنجانی‌ها و گردشگران و زائران مذهبی بودند، تصریح کرد: در قالب اجرای این طرح برنامه‌های متعددی شامل تحویل سال نو، برپایی خیمه‌های معرفت، غرفه پاسخگویی به احکام شرعی و ... اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه هر سال استقبال بسیاری از غرفه‌های جانبی اوقاف از جمله غرفه کودکان، ارائه دستاوردهای موقوفات، همه واقف باشیم و ... در طرح نوروزی وجود دارد، افزود: امسال نیز شاهد حضور پرشور مردم در غرفه‌های دایر شده از محل خیمه‌های معرفت بودیم.

جنتی با بیان اینکه امسال به دلیل وقوع سیل و احتمال در راه ماندن مسافران، بقاع متبرکه و مساجد شاخص برای اسکان مسافران آماده‌سازی شده بود، اضافه کرد: تعدادی از هموطنان هم در بقاع متبرکه و مساجد اسکان داده شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از آماده‌سازی بقاع متبرکه برای روز طبیعت خبر داد و بیان کرد: امسال در 70 بقعه متبرکه به مردم استان زنجان و مسافران در روز طبیعت خدمت‌رسانی شد.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت باورهای دینی، مذهبی و ارتقای سطح فکری و فرهنگی زائران اجرایی شد، تصریح کرد: ایجاد رضایت‌مندی در زائران و معرفی بقاع متبرکه برای جذب گردشگر نیز از دیگر اهداف اجرای این طرح بود.

جنتی با اشاره به حضور 70 هزار گردشگر و زائر مذهبی در بقاع متبرکه استان زنجان بیان کرد: این آمار از ابتدای سفرهای نوروزی تاکنون به ثبت رسیده است و البته حضور مسافران و گردشگران همچنان ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در حسینیه اعظم زنجان نیز به عنوان یک مکان شاخص برنامه‌های متعددی اجرا شد، تصریح کرد: حضور و استقبال گردشگران از حضور در این مکان نیز قابل توجه بود.

وی همچنین به برنامه‌های آتی اوقاف برای ترویج سنت حسنه وقف اشاره کرد و گفت: ترویج فرهنگ وقف دسته‌جمعی از اهداف اوقاف است که در این زمینه موفق عمل شده است.

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان هم اکنون بیش از 2 هزار و 800 موقوفه در استان زنجان وجود دارد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار