• امروز چهارشنبه سی ام مرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

70 هزار گردشگر در بقاع متبرکه زنجان حضور یافتند

70 هزار گردشگر در بقاع متبرکه زنجان حضور یافتند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه زنجان خبر داد و گفت: در قالب این طرح 70 هزار گردشگر در بقاع متبرکه زنجان حضور یافتند.

 پنج شنبه 15 فروردین 1398   51  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان:حجت الاسلام و المسلمین جعفر جنتی اظهار کرد: اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان زنجان، چند روز قبل از تحویل سال نو آغاز شده و تا 15 فروردین یعنی پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در اجرای طرح آرامش بهاری بقاع متبرکه شاخص استان زنجان میزبان زنجانی‌ها و گردشگران و زائران مذهبی بودند، تصریح کرد: در قالب اجرای این طرح برنامه‌های متعددی شامل تحویل سال نو، برپایی خیمه‌های معرفت، غرفه پاسخگویی به احکام شرعی و ... اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه هر سال استقبال بسیاری از غرفه‌های جانبی اوقاف از جمله غرفه کودکان، ارائه دستاوردهای موقوفات، همه واقف باشیم و ... در طرح نوروزی وجود دارد، افزود: امسال نیز شاهد حضور پرشور مردم در غرفه‌های دایر شده از محل خیمه‌های معرفت بودیم.

جنتی با بیان اینکه امسال به دلیل وقوع سیل و احتمال در راه ماندن مسافران، بقاع متبرکه و مساجد شاخص برای اسکان مسافران آماده‌سازی شده بود، اضافه کرد: تعدادی از هموطنان هم در بقاع متبرکه و مساجد اسکان داده شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از آماده‌سازی بقاع متبرکه برای روز طبیعت خبر داد و بیان کرد: امسال در 70 بقعه متبرکه به مردم استان زنجان و مسافران در روز طبیعت خدمت‌رسانی شد.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت باورهای دینی، مذهبی و ارتقای سطح فکری و فرهنگی زائران اجرایی شد، تصریح کرد: ایجاد رضایت‌مندی در زائران و معرفی بقاع متبرکه برای جذب گردشگر نیز از دیگر اهداف اجرای این طرح بود.

جنتی با اشاره به حضور 70 هزار گردشگر و زائر مذهبی در بقاع متبرکه استان زنجان بیان کرد: این آمار از ابتدای سفرهای نوروزی تاکنون به ثبت رسیده است و البته حضور مسافران و گردشگران همچنان ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در حسینیه اعظم زنجان نیز به عنوان یک مکان شاخص برنامه‌های متعددی اجرا شد، تصریح کرد: حضور و استقبال گردشگران از حضور در این مکان نیز قابل توجه بود.

وی همچنین به برنامه‌های آتی اوقاف برای ترویج سنت حسنه وقف اشاره کرد و گفت: ترویج فرهنگ وقف دسته‌جمعی از اهداف اوقاف است که در این زمینه موفق عمل شده است.

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان هم اکنون بیش از 2 هزار و 800 موقوفه در استان زنجان وجود دارد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار