• امروز یک شنبه نوزدهم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مسجد ما، چراغ یک خانه را روشن می‌کند

مسجد ما، چراغ یک خانه را روشن می‌کند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای پویش سراسری «هر مسجد، یک خانه» خبر داد و گفت: این طرح با شعار «مسجد ما، چراغ یک خانه را روشن می‌کند»، اجرا می‌شود.

 شنبه 28 اردیبهشت 1398   82  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان، نخستین روزهای سال جاری همراه با سیلی بود که برخی از استان‌های کشور با آن درگیر بودند.

وقوع سیل در این استان‌ها با خسارات بسیاری همراه بود، موضوعی که موجب تخریب منازل مسکونی بسیاری از هموطنان شد.

در همین راستا و به منظور تسریع بازسازی مناطق سیل‌زده «طرح جهاد همبستگی ملی» اعلام و فراخوان عمومی در این باره در کمک به سیل‌زدگان داده شد.

طرحی که پس از اعلام آن گروه‌ها و اقشار مختلف پای کار آمده و کمک‌های خود را به مناطق سیل‌زده گسیل کردند.

در واقع با اجرای این طرح مردم ایران جهادی پای کار آمده و دلگرمی برای خانواده‌های سیل‌زده شدند تا آنجا که از استان زنجان نیز کمک‌های بسیاری به منطقه گسیل شد.

در این طرح هر مسجد در سراسر کشور ساخت یک منزل مسکونی و هر کاسب تأمین یک کالای اساسی را عهده‌دار خواهد شد و مجموعه بانک‌های کشور، هر بانک یک مدرسه را تقبل می‌کنند.

یکی از مهمترین بخش‌های این طرح «هر مسجد، یک خانه» است که به منظور تسریع در بازسازی مناطق سیل‌زده اجرایی خواهد شد و این اقدام یک دعوت ملی است که توسط بسیج در حال انجام است.

*یک هزار مسجد به کمک سیل‌زدگان می‌روند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در این باره به خبرنگار فارس گفت: فراخوان طرح «هر مسجد، یک خانه» منتشر شده است و در تلاش هستیم که از ظرفیت مساجد استان به نحو احسن در این طرح استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین جعفر جنتی با اشاره به وجود بیش از یک هزار مسجد در استان زنجان برای اجرای طرح «هر مسجد، یک خانه»، بیان کرد: در این راستا پوسترهای اطلاع‌رسانی چاپ شده و برای اطلاع بیشتر هیأت امنای مساجد در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه زنجان به عنوان معین استان مازندران انتخاب شده است، تصریح کرد: در همین راستا بنا داریم که از ظرفیت مساجد استفاده کرده و نقش فعالی در تسریع بازسازی مناطق سیل‌زده داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تاکنون 8 میلیارد ریال از طریق مساجد و بقاع متبرکه به مناطق سیل‌زده ارسال شده است، افزود: شماره کارت 6037997810169590 برای واریز کمک‌های مردمی از طریق سازمان اعلام شده تا کمکی برای مناطق سیل زدگان انجام شود.

جنتی با بیان اینکه مشارکت مساجد تاثیر بسزایی در تسریع بازسازی مناطق خواهد داشت، اضافه کرد: البته میزان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده در استان به حدود 9 میلیارد ریال رسیده است، اما جمع‌آوری همچنان ادامه دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار