• امروز جمعه بیستم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

اجرای طرح تابستانی «نشاط معنوی» با محوریت بقاع متبرکه در زنجان

اجرای طرح تابستانی «نشاط معنوی» با محوریت بقاع متبرکه در زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای طرح تابستانی «نشاط معنوی» با محوریت بقاع متبرکه خبر داد و گفت: این طرح برای چندمین سال متوالی در استان اجرایی می‌شود.

 پنج شنبه 23 خرداد 1398   50  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان ،حجت‌الاسلام , المسلمین جعفر جنتی اظهار کرد: معاونت فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه طرح تابستانی «نشاط معنوی» را با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان اجرایی می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح جذب نسل جوان و نوجوان به بقاع متبرکه در راستای کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه مخصوصا مراکز افق و تعامل و مشارکت با نهادهای فرهنگی همسو، برای همپوشانی و وحدت رویه در انجام امور فرهنگی است، گفت: ترویج معارف اسلامی و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

وی به زمان‌بندی اجرای طرح نیز اشاره کرد و گفت: ثبت‌نام از علاقه‌مندان برای حضور در این طرح تا 12 تیرماه است و افتتاحیه آن روز 13 تیرماه برگزار می‌شود.

جنتی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی با مشارکت بسیج، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، گروه‌های خودجوش فرهنگی و... برگزار می‌شود، تصریح کرد: همچنین این طرح به صورت اردویی نیز برای افراد هفت تا 18 سال اجرایی می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان محتوای این برنامه‌ها را آموزشی، اردویی و ورزشی عنوان کرد و گفت: کلاس‌های آموزشی این طرح در قالب معارفی ( قرآن، احکام، آداب اجتماعی و شناخت فضای مجازی ...)، مهارت‌های دهگانه زندگی (مدیریت هیجان و کنترل خشم، ارتباطات موثر، حل مسئله و تصمیم‌گیری، مدیریت استرس و...) و فنی و هنری ( نقاشی، خطاطی، گلدوزی، خیاطی، کار با ابزار و آموزش تعمیرات وسایل منزل و...) اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: مبلغین اعزامی و بومی، مربیان سبک زندگی اسلامی و دانشجویان دانشکده‌های علوم قرآنی مربیان این طرح هستند.

جنتی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح استفاده فرهنگی از حضور دانش‌آموزان در قالب تشکیل گروه‌های سرود، تواشیح، غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان، تربیت قاری و مؤذن از بین افراد شرکت کننده در طرح نیز از دیگر اهداف اجرای طرح نشاط معنوی است.

 سال قبل در حدود 2 هزار دانش‌آموز در طرح نشاط معنوی شرکت کردند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار