• امروز دوشنبه بیست و هشتم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

حسینیه اعظم زنجان در کنار عزاداری به سبک زندگی و فرهنگ شهادت بپردازد

حسینیه اعظم زنجان در کنار عزاداری به سبک زندگی و فرهنگ شهادت بپردازد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: حسینیه اعظم زنجان می‌تواند برنامه‌های خود را در کنار عزاداری باشکوه به سمت سبک زندگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توسعه داده و مروج و مبلّغ آن در جامعه باشد.

 دوشنبه 18 شهریور 1398   24  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان:حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی خاموشی اظهار داشت: حسینیه اعظم زنجان از مرزهای جغرافیایی عبور کرده و یوم‌العباس، جریان حیدریون کربلا را به هم گره زده است.

وی افزود: با توجه به اینکه حسینیه اعظم به ماورای مرزها رفته باید در اربعین حسینی ایفای نقش کند که برنامه‌های فرهنگی و مذهبی زنجانی‌ها در ایام اربعین بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

خاموشی با بیان اینکه واقعه عاشورا یک بسته فرهنگی است، گفت: هر کس به فرهنگ عاشورایی اعتقاد داشته باشد طعم مذلت را نخواهد چشید و حسینیه اعظم زنجان در کنار برنامه‌های زیارتی، عزاداری و گریه بر امام حسین(ع) می‌تواند مبلغ و مروج فرهنگ مقاومت باشد که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) فقط مظلوم شهید نیست، تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا بگوییم امام حسین(ع) مظلوم سربلند تمام تاریخ و تعیین‌کننده نقشه راه آینده بشریت است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ادامه داد: موفقیت هیات‌های عزاداری، قرار گرفتن در مسیر مقاومت و پرچمداری اسلام ناب محمدی است که امام حسین(ع) مسیر آن را برای ما هموار کرده است.

وی ساماندهی دسته و وحدت رویه و فرمان را ویژگی مهم دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان خواند و خاطرنشان کرد: دسته‌روی واحد در زنجان، حرکت پرقوتی است که الگویی برای کل کشور شده است.

خاموشی اظهار داشت: مشاهده می‌شود که این نظم موجود در حسینیه اعظم زنجان طی سال‌های اخیر توسط شورای هیائت مذهبی و سازمان تبلیغات اسلامی در سطح کشور اجرا می‌شود.

وی ابراز کرد: به مجموعه دست‌اندرکاران حسینیه اعظم زنجان باید تبریک گفت که توانسته‌اند این حرکت بزرگ و شگرف دینی در جریان واحد عزاداری را در یک روز به نام یوم‌العباس به نمایش بگذارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار