• امروز شنبه بیست و نهم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

ثلث مال امام جمعه زنجان وقف حوزه علمیه است

ثلث مال امام جمعه زنجان وقف حوزه علمیه است

نماینده ولی فقیه در استان زنجان به فرهنگسازی و توسعه وقف در جامعه تأکید کرد و گفت: بنده خود ثلث مالم را وقف حوزه علمیه کرده‌ام.

 جمعه 10 آبان 1398   87  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه استان زنجان، آیت‌الله علی خاتمی، در ۴ آبان‌ماه در دیدار مبلغان اعزامی به مناسبت دهه وقف اظهار کرد: موضوع وقف در دیگر ادیان الهی نیز وجود داشته و باقیات صالحاتی که در مباحث دینی مطرح شده، مصداق همین وقف است.

وی با نادرست خواندن دست‌اندازی به موقوفات ابراز کرد: در دو برهه زمان موقوفات مورد تصرف قرار گرفتند که یکی مربوط به دوران نادرشاه و دیگری زمان حکومت پهلوی و رضاشاه است. در آن زمان هر ملکی را که دوست داشتند بر آن مالکیت می‌کردند و همین امر موجب سلب اعتماد مردم شد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان به احیای موقوفات تأکید کرد و گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از موقوفات احیا شده و در حال حاضر سازمان اوقاف و امور خیریه زیر نظر رهبری فعالیت دارد به همین علت گام‌های بسیاری برداشته شده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از موقوفات که اکثرا هم باغ بوده، از بین رفته و احیای آن نیاز به سرمایه گذاری دارد، تصریح کرد: هجوم به موقوفات پیش از انقلاب امکان بهره‌مندی نسل‌های بعدی از ثمرات این باقیات صالحات را سلب کرده است.

خاتمی با اشاره به اینکه ترویج سنت حسنه وقف نیازمند فرهنگسازی است و در زنجان دو حوزه است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: بنده خودم هم نسبت به فرهنگ‌سازی در مسئله وقف اقدام می‌کنم و ثلث مالم را وقف حوزه علمیه کرده‌ام.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه ما وقف دسته‌جمعی برای حوزه‌ها را آغاز کرده‌ایم و اساتید حوزه در این باره وارد میدان شده‌اند، تصریح کرد: در این شرایط سخت اقتصادی باید هم راهبرد وقف دسته‌جمعی را در پیش بگیریم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار