• امروز پنج شنبه پانزدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

متولیان، اسناد موقوفات را در سامانه اوقاف بارگذاری کنند

متولیان، اسناد موقوفات را در سامانه اوقاف بارگذاری کنند

ـ رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان با بیان اینکه متولیان باید نسبت به اسکن مدارک و بارگذاری اسناد مربوط به موقوفات و رقبات اقدام کنند، گفت: اگر حادثه‌ای اتفاق بیفتند و مدارک از بین برود بدون بارگذاری مدارک در سامانه، امکان دسترسی به آن‌ها وجود ندارد.

 شنبه 9 آذر 1398   29  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخییه استان زنجان، حجت‌الاسلام علی عیسی‌زاده، رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان امروز، ۹ آذرماه در نشست هم‌‌اندیشی با متولیان موقوفات غیرمتصرفی اظهار کرد: متولیان در نیت واقف شریک هستند و یک مسئولیت شرعی بر دوش آن‌ها قرار دارد.

وی یادآور شد: در ماده ۸۳ قانون مدنی و تبصره ۳ ماده ۴ قانون تشکیلات و اختیارات اوقاف به این مسئله اشاره شده است که اگر متولی منصوص به مباشرت نکرده باشد می‌تواند وکیلی را انتخاب کند تا کارها را انجام دهد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان به ارائه وکالت مظهری برای تعیین مباشر تأکید کرد و گفت: اداره اوقاف این آمادگی را دارد که به متولیان و مباشران مشاوران حقوقی و ثبتی ارائه دهد تا از مشکلات پیشگیری کند.

وی با بیان اینکه متولیان باید نسبت به اسکن مدارک و بارگذاری اسناد مربوط به موقوفات و رقبات اقدام کنند، تصریح کرد: اگر حادثه‌ای اتفاق بیفتند و مدارک از بین برود بدون بارگذاری مدارک در سامانه امکان دسترسی به آن‌ها وجود ندارد.

عیسی‌زاده ابراز کرد: متولیان کارهای انجام شده در ارتباط با عمل به نیات واقفان را برای مستندسازی و شفاف سازی با مردم و کارشناس فرهنگی در میان بگذارند و با مسئولان ارزیابی و عملکرد همکاری داشته باشند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار