• امروز دوشنبه یازدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

صله رحم را با گفتگوی تصویری انجام دهید/به خطر انداختن جان دیگران هیچ توجیهی ندارد

صله رحم را با گفتگوی تصویری انجام دهید/به خطر انداختن جان دیگران هیچ توجیهی ندارد

یک کارشناس مذهبی گفت: با توجه به شرایط فعلی شیوع و انتشار کرونا ویروس نباید رفت و آمد انجام شود و با امکاناتی که در حال حاضر برای مردم مهیا است ، آنان می‌توانند از طریق تلفن با خانواده و نزدیکان خود ارتباط برقرار کنند و صله رحم را به جا آورند.

 سه شنبه 5 فروردین 1399   5  0      

حجت‌الاسلام و المسلمین دهنوی در گفتگویی اختصاصی با روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به سنت نیک صله رحم به عنوان یک رفتار ارزشمند، اظهار داشت: مردم باید بدانند که صله رحم رفتار بسیار ارزشمندی است و این امر در آموزه‌های دینی ما بعد از ایمان به خدا ، بالاترین رفتار به شمار می‌رود.

وی افزود: صله رحم ، ثواب جهاد فی سبیل الله را دارد . پیامبراکرم (ص) نیز فرموده اند: «اگر لازم شد، یک سال راه بروید تا بتوانید نزدیکان خودتان را زیارت کنید » .

این کارشناس مذهبی با بیان این که صله رحم آثار و برکات فراوانی دارد، گفت: صله رحم باعث آبادانی سرزمین‌ها، افزایش دارایی، افزایش طول عمر و سلامت بدن می شود و همچنین محبت ها را نیز بیشتر می کند.

وی تصریح کرد: صله رحم بلاها را دفع و پاک شدن اعمال انسان و حسابرسی در روز قیامت را برای افراد ساده تر می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین دهنوی ادامه داد:اما با توجه به شرایط فعلی شیوع و انتشار کرونا؛ این ویروس خطرناک ومخرب نباید رفت و آمد انجام شود و با توجه به امکاناتی که در حال حاضر برای مردم مهیا است ، آنان می‌توانند از تلفن همراه خود استفاده کنند و با خانواده و نزدیکان خویش ارتباط تلفنی داشته باشند و صله رحم را به جا بیاورند.

وی با اشاره به این که صله رحم منحصر در رفت آمد نیست، اظهار داشت: همین که افراد با استفاده از تلفن همراه با یکدیگر ارتباط تصویری برقرار کنند ، در واقع صله رحم را درشرایط فعلی به جا آورده اند.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی همه وظیفه دارند در منزل بمانند و اگر با خروج از منزل یا سفر ، جان کسی به خطر بیفتد، هیچ گونه توجیه شرعی ، عقلانی ، انسانی و اخلاقی ندارد.

وی افزود: صله رحم با ارتباط تصویری نیز امکان پذیر است و خداوند تمام ثواب آن را نیز از همین طریق برای مومنان در نظر می‌گیرد و در این راستا نیز رعایت ضوابط دین اسلام و همچنین رعایت محرم و نامحرمی در امر صله رحم باید مورد توجه قرار گیرد .
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار