• امروز شنبه چهاردهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

ضرورت استفاده از ظرفیت گردشگری اماکن مذهبی در رونق اقتصادی

ضرورت استفاده از ظرفیت گردشگری اماکن مذهبی در رونق اقتصادی

نماینده مردم خدابنده در مجلس با اشاره به ظرفیت گردشگری اماکن مذهبی و نقشی که در رونق اقتصادی دارد، گفت: نمایندگان مجلس آمادگی کمک به این نهاد را دارند.

 یک شنبه 8 تیر 1399   4  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان، سید البرز حسینی در جلسه مشترک با مدیرکل اوقاف استان زنجان ضمن اعلام آمادگی برای کمک به اوقاف استان برای جذب سرمایه گذار اظهار کرد: هیچ کس تاکنون به وقف به عنوان فرصت نگاه نکرده است.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه انتظار می رود در دوره مدیریتی جدید اوقاف، وجهه اوقاف حفظ و توسعه آن مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: باید دیدگاه‌های موجود در خصوص اوقافی بودن املاک اصلاح شود.

وی با یادآوری اینکه لازم است اوقاف پیشنهادات خود را درباره نقش مجلس در کمک به وقف ارائه دهد، ادامه داد: امیدواریم هرچه سریعتر اوقاف اعلام کند که از نظر تقنین چه اقدامی می‌توان در بحث توسعه موقوفات به ویژه در قیدار نبی(ع) انجام داد.

حسینی با اشاره به ظرفیت گردشگری اماکن مذهبی و نقشی که در رونق اقتصادی دارد، گفت: نمایندگان مجلس آمادگی کمک به این نهاد را در این خصوص دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان هم بر ضرورت ارتباط بیشتر این نهاد با سایر دستگاه ها تاکید کرد و گفت: شهر قیدار 6 دانگ موقوفه است و نیازمند همکاری بیشتر در این شهرستان هستیم.

حجت‌‌‌الاسلام مختار کرمی به نقش مجلس و نمایندگان در توسعه موقوفات اشاره کرد و گفت: انتظار می رود در دوره جدید شاهد همکاری بیشتر از قبل نمایندگان در بحث وقف باشیم.

به گفته وی، اقدامات خوبی توسط اوقاف استان در بحث سرمایه‌گذاری و توسعه موقوفات اتفاق افتاده است و امیدواریم با همکاری نمایندگان و سایر دستگاه‌ها شاهد جهش در حوزه وقف در راستای خدمت به مردم باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار