• امروز شنبه چهاردهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

جذب سرمایه‌گذار برای احیای موقوفات زنجان در دستور کار اوقاف

جذب سرمایه‌گذار برای احیای موقوفات زنجان در دستور کار اوقاف

معاون بهره‌وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: در راستای احیای موقوفات و افزایش بهره‌وری اقتصادی آن‌ها به نفع مردم، اقداماتی انجام می‌شود که جذب سرمایه گذاری و توسعه اشتغال یکی از رویکردهای مهم اوقاف در این بخش است.

 یک شنبه 8 تیر 1399   6  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان:داود قاسملو ر با اشاره به برنامه‌های اوقاف در راستای افزایش بهره وری موقوفات در استان افزود: موقوفات می‌تواند در حوزه فعالیت‌های اقتصادی نیز باشد و به رونق تولید و افزایش اشتغال کمک کند که در همین راستا اداره اوقاف اقداماتی را در حوزه سرمایه گذاری انجام داده است.

وی به راه‌اندازی سامانه جامع موقوفات کشور در سال‌های اخیر اشاره کرد و ادامه داد: برای برنامه‌ریزی و مدیریت املاک موقوفه، لازم است اطلاعات دقیق آن‌ها را در داشته باشیم که با ثبت اطلاعات همه موقوفات و رقبات در این سامانه زمینه احیای موقوفات نیز فراهم می‌شود.
معاون بهره وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از پیگیری ۲ طرح سرمایه گذاری کلان برای موقوفات استان زنجان خبر داد و گفت: تا کنون پیگیری برای ایجاد باغ ۴۲۰ هکتاری زیتون و نیز طرح کاشت گل در روستای خراسانلو به مساحت ۳۷ هکتار انجام شده است.
قاسملو افزود: طرح توجیهی این موضوع تایید شده و بخش خصوصی در حدود ۹۰۰ میلیون تومان در آن ها مشارکت خواهد کرد.

به گزارش ایرنا در زمان حاضر حدود ۲ هزارو ۸۰۰ موقوفه در استان زنجان ثبت شده است که این موقوفات حدود ۳۱ هزار رقبه را شامل می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار