• امروز شنبه چهاردهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

پخش سخنرانی مقام معظم رهبری از آستان مقدس امامزادگان زنجان

پخش سخنرانی مقام معظم رهبری از آستان مقدس امامزادگان زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از پخش سخنرانی مقام معظم رهبری از آستان مقدس امامزادگان زنجان خبر داد.

 چهارشنبه 11 تیر 1399   3  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان:حجت‌الاسلام مختار کرمی ضمن گرامیداشت روز پنجم ذی القعده و پنجمین روز از دهه کرامت که با عنوان «امامزادگان، ذخائر معنوی جامعه» در تقویم رسمی کشور به عنوان روز بزرگداشت و تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه نام‌گذاری شده است، گفت: هر سال به همین مناسبت برنامه‌های متعددی در امامزادگان اجرایی می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تصریح کرد: تکریم امامزادگان به منزله ابراز محبت به پیامبر اکرم (ص) است و روز ملی بزرگداشت امامزادگان عظیم الشأن که در ایام دهه کرامت در سطح کشور برگزار می‌شود، اقدامی ارزنده برای معرفی سیره و شخصیت امامزادگان و تبیین معارف شیعی و تکریم مودت اهل بیت علیهم السلام است.

وی اضافه کرد: بی‌تردید وجود امامزادگان ظرفیت عظیمی برای ایران اسلامی و جهان اسلام به شمار می‌روند و از تأکیدات بزرگان ماست که با تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی آستان مقدس امامزادگان فعالیت‌های متنوع فرهنگی، مذهبی و قرآنی در این مکان‌های معنوی منشاء خدمات اجتماعی و فرهنگی شود.

کرمی با اشاره به اینکه بر اساس اسناد تاریخی و براساس آمار به دست آمده از سایت «بقاع متبرکه» وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، بقعه ۸ هزار و ۱۶۷ امامزاده در ایران ثبت شده است، گفت: در استان زنجان نیز شمار بقاع متبرکه 133 مورد است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه هر سال به مناسبت روز بزرگداشت امامزادگان برنامه‌های متعددی در استان اجرایی می‌شد، اضافه کرد: امسال به علت شیوع کرونا برنامه‌ها به صورت مجازی اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: مهمترین برنامه امسال روز بزرگداشت امامزادگان سخنرانی مقام معظم رهبری است که از بقاع متبرکه پخش خواهد شد.

کرمی ادامه داد: سخنرانی مقام معظم روز 13 تیرماه از ساعت 19 و 30 دقیقه از رسانه ملی به صورت زنده پخش خواهد شد که همین برنامه از بقاع متبرکه دارای تلویزیون پخش و درغیر این صورت به صورت صوتی پخش خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار