• امروز یک شنبه سی ام شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

شرکت ۳۹۱ نفر در آزمون شفاهی حفظ قرآن زیر ۱۰ سال در زنجان

شرکت ۳۹۱ نفر در آزمون شفاهی حفظ قرآن زیر ۱۰ سال در زنجان

مسئول امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: ۳۹۱ نفر از استان زنجان ۲۷ و ۲۸ شهریورماه در آزمون شفاهی حفظ قرآن کریم زیر ۱۰ سال به رقابت می‌پردازند.

 سه شنبه 25 شهریور 1399   6  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان:حجت‌الاسلام اسماعیل مرادخانی، مسئول امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان اظهار کرد: در آزمون شفاهی حفظ قرآن زیر ۱۰ سال ۳۹۱ نفر از استان زنجان شرکت کردند که در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ شهریورماه به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین شرکت‌کنندگان در رشته حفظ جزء ۳۰ به تعداد ۳۴۴ نفر هستند، ابراز کرد: ۷ نفر ۵جزء اول، ۹۰ نفر جزء نخست، ۴۷ نفر سوره بقره و یک نفر از افراد زیر ۱۰ سال نیز در رشته حفظ کل در این آزمون شرکت کردند.

این مسئول ادامه داد: ۱۴۱ نفر نیز در آزمون طرح تشویقی حفاظ با حفظ جزء‌های مختلف شرکت کردند که در هر شهرستان داور و ناظر تعیین شده و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در روزهای تعیین شده مسابقات برگزار می‌شود.

مسئول امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان بیان کرد: آزمون شفاهی طرح تشویقی حفاظ در شهرستان‌های خدابنده، ابهر، خرمدره و سلطانیه در روز ۲۷ شهریورماه از صبح تا ظهر و شهرستان‌های طارم، زنجان و ایجرود روز جمعه ۲۸ شهریورماه برگزار خواهد شد.

وی به برگزاری مسابقه تفسیر قرآن همزمان با سراسر کشور برای آقایان و بانوان در امامزاده سید ابراهیم(ع) اشاره کرد و گفت: در این مسابقات ۳۵ نفر از متسابقین متشکل از ۲۰ خانم و ۱۵ آقا در بخش تفسیر به رقابت پرداختند و نفرات برتر معرفی شدند.

مرادخانی یادآور شد: همچنین ۱۰۰ نفر در بخش آقایان و بانوان در مسابقات آوایی قرآن اوقاف در رشته‌های حفظ قرآن، قرائت، ترتیل، اذان، دعاخوانی و تواشیح به رقابت پرداختند که نفرات برتر مسابقات آوایی در هر بخش مشخص شده و در دو بخش بانوان و آقایان یک نفر به عنوان نفر برگزیده به مرحله کشوری راه یافت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار