• امروز یک شنبه دهم اسفند 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

وقف 300 کتاب از سوی خیر زنجانی به مناسبت دهه فجر

وقف 300 کتاب از سوی خیر زنجانی به مناسبت دهه فجر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان از وقف کتاب در این شهرستان همزمان با دهه فجر خبر داد.

 سه شنبه 28 بهمن 1399   19  0      

محمدتقی فاتحی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: وقف کتاب یکی از مهمترین و ارزشمندترین مصادیق سنت حسنه وقف است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه به همت، حمایت و برنامه‌های مستمر فرهنگی نیاز دارد که یکی از آن‌ها وقف کتاب است، گفت: کتاب یکی از مهمترین ابزارهای رشد آگاهی و دانش است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان با اشاره به اقدامات اداره اوقاف برای ترویج وقف کتاب اضافه کرد: امسال یک وقف کتاب داشتیم که در قالب آن یکی از خیرین زنجانی به نام بهلول پیری، ۳۰۰ کتاب خود را وقف کرد.

وی ادامه داد: این کتاب‌ها شامل کتاب‌های انقلابی، فرهنگی و مذهبی هستند که با توجه به موضوعیت آن‌ها در مساجد و بقاع متبرکه در دسترس قرار گرفتند.

فاتحی‌نژاد تصریح کرد: آثار علمی و کتاب‌های متعددی در کتابخانه‌ها وجود دارند که منشأ آن‌ها وقف و منابع وقفی است، از طرفی این نوع وقف بسیار ماندگار است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان با اشاره به نیازهای جامعه در بحث مطالعه افزود: خیرین و واقفان باید به موضوع کتاب و کتابخانه توجه بیشتری داشته باشند، زیرا نیاز جامعه در این حوزه همچنان رو به افزایش است.

وی از وجود ۴۷۷ موقوفه در شهرستان زنجان خبر داد و افزود: این موقوفات دارای ۶ هزار و ۲۷۲ رقبه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان تعداد مساجد شهرستان را ۴۷۸ مورد و بقاع امامزادگان را ۱۱ مورد اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون خدمات متعددی در این مکان‌های مقدس صورت گرفته است که از جمله آن توزیع کمک‌های مومنانه بین مستمندان و توزیع اقلام‌ بهداشتی به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بوده است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار