• امروز سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

برگزاری محافل  پر بار و منظم قرآنی با رعایت موارد بهداشتی در ایام کرونایی

برگزاری محافل پر بار و منظم قرآنی با رعایت موارد بهداشتی در ایام کرونایی

جزء خوانی و تفسیر روزانه و محافل منظم قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان با رعایت پروتکل های بهداشتی در حرم مطهر قیدار نبی(ع) و امامزاده ابراهیم(ع)سجاس شهرستان خدابنده زنجان برگزار می شود

 دوشنبه 30 فروردین 1400   29  0      

به همت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده زنجان ،علیرغم تاخت و تاز بی رحمانه بیماری منحوس کرونا ، اما فعالیتها و جلسات و محافل مجازی قرآن کریم با رعایت مقررات و موارد بهداشتی و بدون حضور جمعیت و پخش از طریق رسانه ها و بخصوص فضای مجازی در جریان است .
آقای ذوالقدری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان با بیان خبر فوق در گفتگو با روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ادامه داد.
اولویت اول ما سلامت مردم و در مرحله بعد تعطیل نشدن فعالیتهای قرآنی در ماه مبارک رمضان و ماه بهار قرآن است و به همین لحاظ طی اجرای طرح ضیافت الهی سازمان اوقاف و امور خیریه در بقاع و اماکن متبرکه شهرستان خدابنده کلیه محافل و مراسمات قرآنی بصورت مجازی یا در فضای باز حرم مطهر با رعایت فاصله اجتماعی و پوشش ماسک و انجام ضدعفونی های لازم صورت می گیرد.
برنامه اول ما جز خوانی مجازی قرآن کریم با حضور قاریان برجسته شهرستانی از جمله استاد سید مهدی و سید وحید موسوی و استاد مهدی کریمی می باشد که هر روز تلاوت یکجزء از قرآن کریم صورت گرفته از فضای مجازی پخش می شود.
برنامه دوم اجرای تفسیرهای کوتاه قرآن کریم با حضور مفسر ارجمند آقای دکتر بیگدلی و پخش از فضای مجازی است .
برنامه سوم این اداره در جهت ترویج و تبلیغ فرهنگ والای قرآنی ، برگزاری محافل منظم قرآنی در روزهای پنج شنبه هر هفته در فضای باز حرم مطهر با حضور بسیار محدود نفرات با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و ضدعفونی می باشد.
همچنین کرسی های تلاوت و اذان زنده نیز به عنوان چهارمین برنامه قرآنی ، همه روزه در جوار حرم مطهر حضرت قیدار نبی (ع) بصورت اجرای تک نفره و پخش از فضای مجازی برگزار می شود .
وی ادامه داد به لطف خدا در امامزاده حضرت سید ابراهیم شهید (ع)شهر سجاس شهرستان خدابنده زنجان نیز ، همواره فعالیتهای خوبی در مسائل قرآنی صورت گرفته و می گیرد از جمله در ماه مبارک رمضان امسال ، جزء خوانی در جوار این آستان مقدس همراه با پخش زنده ازکانال دارالقرآن امام خمینی(ره) درشبکه شاد به صورت مجازی با حضور قاریان گرامی آقایان:سیدجعفر موسوی-ابوالفضل گنج خانلو ومهدی ابراهیمی برگزار می گردد.
طرح ضیافت الهی که از طرحهای موثر سازمان اوقاف و امور خیریه می باشد هم مسائل فرهنگی و هم مسائل اجتماعی از جمله مساعدتها و کمکهای مومنانه به اقشار کم درآمد را مد نظر دارد که طی روزهای آینده به تدریج بخش های اجتماعی و فرهنگی این طرح نیز با رعایت مسائل بهداشتی اجرا خواهد گردید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار