• امروز شنبه بیست و نهم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

مراسم غبارروبی امامزاده حضرت سید ابراهیم(ع) زنجان برگزار شد

مراسم غبارروبی امامزاده حضرت سید ابراهیم(ع) زنجان برگزار شد

باحضور آیت اله خاتمی امام جمعه زنجان و حجت الاسلام کرمی مدیرکل اوقاف زنجان و مقامات مسئول استانی ،غبارروبی از ضریح مطهر امامزاده سید ابراهیم(ع) زنجان انجام شد.

 چهارشنبه 19 خرداد 1400   35  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف استان زنجان در آستانه دهه کرامت اولین مراسم غبارروبی این امامزاده عظیم الشان در سال 1400 امروز صبح با حضور مقامات استانی و شهرستانی و هیئت امنای و جمعی از معتمدین محل با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و قرائت زیارت نامه آغاز شد و با جمع آوری نذورات و غبارروبی و عطرشویی ضریح مطهر ادامه یافت.
آقای فاتحی نژاد رئیس اداره اوقاف شهرستان زنجان نیز ضمن قدردانی از شهروندان و زائران این امامزاده جلیل القدر که سهم اصلی را در احیاء و آبادانی آن به عهده دارند بیان داشتند :کلیه مبالغ حاصله از نذورات مردمی پس از شمارش و تهیه صورتجلسه ، به حساب بانکی این امامزاده که متصل به سامانه جامع موقوفات و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه می باشد واریز و با نظارت اوقاف استان و شهرستان زنجان ، صرف هزینه های جاری و عمرانی و حقوق خدام و در مواردی نیز صرف مراسمات و برنامه های دینی و فرهنگی آن می گردد.
شهر زنجان از قرن چهارم هجری میزبان قبر و مرقد شریف امامزاده حضرت سید ابراهیم(ع) زنجان می باشد.
طبق شجره نامه های موجود از جمله المنتقله الطالبیه نوشته ابن طباطبا ، ایشان ابراهیم بن موسی الثانی ابن ابراهیم الاصغر ابن امام موسی الکاظم علیه السلام (یعنی فرزند نوه امام موسی کاظم(ع))می باشند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار