• امروز جمعه هشتم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

حجت الاسلام کرمی: مهم ترین وظیفه ما اکنون دعوت مردم به مشارکت حداکثری با محوریت شاخص های بیان شده توسط مقام معظم رهبری  است

حجت الاسلام کرمی: مهم ترین وظیفه ما اکنون دعوت مردم به مشارکت حداکثری با محوریت شاخص های بیان شده توسط مقام معظم رهبری است

«همایش آموزشی امامان روستا با رویکرد انتخابات 1400 » در محل اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با شرکت ائمه جماعات مساجد روستا های استان زنجان برگزار شد

 جمعه 21 خرداد 1400   31  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان :
«همایش آموزشی امامان روستا با رویکرد انتخابات 1400 » 19 خرداد ماه جاری ،در محل سازمان تبلیغات اسلامی زنجان با شرکت ائمه جماعات مساجد روستا های استان زنجان برگزار شد.
حجت الاسلام کرمی مدیرکل اوقاف استان زنجان در این همایش گفت:
کشور در شرایط حساس و مهمی است و انتخابات بسیار مهم ریاست جمهموری را در پیش رو داریم ؛ روحانیون اصیل همواره در مسائل اساسی کشور ایثارگری و روشنگری کرده اند و هیچ وقت دنبال سهم خواهی نبودند و همین که جامعه در مسیر صحیح خود قرار گیرد برای آنان کافیست ، بنابراین مبلغین باید همواره به فعالیت و وظایف اصلی خود ادامه داده و هیچ گاه نباید دلسرد بشوند ، زیرا ما پیرو پیامبر گرامی اسلام و معصومین هستیم و آنها هیچ گاه زندگی آسوده ای نداشتند و همواره دچار سختی و مرارت بوده اند و مانیز در این مسیر حرکت می کنیم و همیشه باید در میدان باشیم و آماده اصابت تیر و ترکش باشیم چون بزرگان ما نیز همین گونه بودند.
وی با اشاره به اینکه سختی ها و محدودیت هایی که برای روحانیون و خانواده های آنان وجود دارد برای هیچ قشری وجود ندارد گفت : خدای نکرده اگر انسان دنبال فعالیتی برود که اخلاص در آن نباشدباید بداند نهایتا هیچ نتیجه ای نخواهد گرفت.
ایشان ادامه داد همه از جمله ما قشر روحانی باید هدفمند و با برنامه عمل کنیم و باید هدف ما مشخص باشد هدف ما باید تمدن سازی اسلامی است و باید به وظیفه خود سوای نتیجه به خصوص در این برهه حساس عمل کنیم.
حجت الاسلام کرمی در ادامه گفت: فعالین در انتخابات و کسانی که در میدان هستند به سه گروه عمده تقسیم می شوند.
یک گروه انسانهای مذهبی دغدغه مند ، ارزش مدار و لایمتمدار و دینمدار که به دنبال از بین نرفتن ارزشها و حفظ نظام و انقلاب هستند و همین که فردی از این اصول حمایت کند و انقلابی و در مسیر انقلاب باشد برایشان کافی است که اکثرا روحانیون و افراد انقلابی و مردم ، در این قشر قرار می گیرند.
گروه دوم نیز به دنبال حمایت از جریان مورد نظر خودشان اما با نظر سهم خواهی و کسب سود مادی و سیاسی از این حکایت هستند نامزدهای انتخاباتی همواره باید حواسشان به این گونه افراد و گروه ها باشد.
اما گروه سوم متاسفانه گروههای نفوذی و با اهداف خاص هستند که باید کاندیداهای انتخابات کاملا مواظب آنان باشند تا در دام ایشان نیفتند .
اکنون در ایام انتخابات هستیم و مهم ترین وظیفه ما اکنون دعوت مردم به مشارکت حداکثری با محوریت سخنان و توصیه های مقام معظم رهبری و در مرحله بعدی تشریح و تبیین این دیدگاه در میان مردم است.
در طول حیات جمهوری اسلامی مردم اثر گذار بوده و هستند ، مقام معظم رهبری فرمودند گاهی اوقات اثر یک انتخاب تا سالها در جامعه ما باقی می ماند . به فضل الهی مردم نیز به روحانیون اصیل اعتماد دارند و آنها همواره نفوذ کلام دارند . هر روحانی طبیعتا در یک محله و مسجد یا یک روستا یا شهر و در میان یک گروهی هست و همواره همه مردم این جمع در یک طیف قرار نمی گیرند و باهم همفکر نیستند و بنابراین ما اگر در خدمت یک جریان و طیف قرار بگیریم مطمئنا به رسالت تبلیغی خودمان آسیب می زنیم و در نتیجه نمی توانیم با همه افراد به خوبی ارتباط برقرار کنیم.
ایشان ادامه داد : یکی از بهترین روش های معرفی شاخصه های یک فرد اصلح در هر انتخاباتی، معرفی شاخص ها بر اساس بیانات و فرمایشات مقام معظم رهبری است ، که بارها در سخنرانی های ایشان یا حتی طی استفتاء و سوال از ایشان در رابطه با انتخاب فرد اصلح از توسط ایشان بیان شده است . وقتی ما این شاخص ها را بیان کنیم مردم دانا و فهیم هستند و خودشان فرد اصلح را با مطابقت دادن شاخص ها خواهند شناخت.
شاخص های فرد اصلح از نظر مقام معظم رهبری : تدین ، تعهد و خودشناسی و خوشنامی ، وفاداری به انقلاب و ایستادگی در برابر دشمنان مردمی بودن و آشنا یی با درد مردم ، اعتقاد واقعی به راه امام(ره) ، همچنین ،تقید به مسائل اخلاقی است . وقتی یک روحانی همین شاخص ها را بیان کند فرد اصلح خودبخود مشخص می شود و ما در غالب اوقات وظیفه ای فراتر ازین نداریم.
در همین مناظرات مشخص است اگر دقت کنیم مشخص می شود که چه کسانی به اخلاق مناظراتی پایبندند و چه کسانی بی اخلاقی می کنند.
مدیرکل اوقاف استان زنجان در پایان جلسه نیز با دیدار چهره به چهره با روحانیون مناطق مختلف استان زنجان در جریان مسائل و مشکلات و پیشنهادات و انتقادات ایشان قرار گرفت.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار