• امروز جمعه هشتم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

امام جمعه زنجان:حضورفرزندان  حضرت امام موسی کاظم(ع) در ایران همواره مایه خیر و برکت بوده  است

امام جمعه زنجان:حضورفرزندان حضرت امام موسی کاظم(ع) در ایران همواره مایه خیر و برکت بوده است

مراسم بزرگداشت امامزاده حضرت سید ابراهیم(ع)زنجان برگزار شد

 پنج شنبه 3 تیر 1400   61  0      

مراسم بزرگداشت امامزادگان با حضور آیت اله خاتمی امام جمعه زنجان و حجت الاسلام کرمی مدیرکل اوقاف استان زنجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اوقاف استان زنجان این مراسم همزمان با ایام ولادت امام رضا علیه السلام در روز چهارشنبه دوم تیرماه جاری در محل امامزاده حضرت سید ابراهیم(ع) زنجان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

امام جمعه زنجان در این مراسم گفت: حضور فرزندان اهل بیت علیهم السلام بویژه حضرت امام موسی کاظم(ع) در ایران همواره مایه خیر و برکت برای سرزمین ما بوده است و حیات و ممات ایشان تاثیر چندانی بر استفاده از فیوضات سلا له های پیامبر گرامی اسلام نگذاشته است.
مردم اهل بیت دوست ایران در زمان حیاط از برکات حضور ایشان بهره مند می شدند و پس از شهادت ایشان نیز مزار آنان ملجاء و پناه همیشگی مردم و محل آرامش و اطمینان در هنگام خوشی ها و سختی ها و مشکلات بوده است و مطمئنا این مسئله از الطاف خداوند متعال به مردم و کشور ما بوده است و باید قدردان این نعمت باشیم و در جهت عمران آبادانی همه جانبه این بقعه ها تلاش کنیم.
در ادامه مداح اهل بیت حاج حسین جمالی با مولودی خوانی در وصف اهل بیت به اجرای برنامه پرداخت.
در پایان این مراسم که به همت مرکز افق این امامزاده و اوقاف شهرستان زنجان برگزار شده بود از مربیان برتر قرآنی امامزاده و همچنین خادمین رسمی و افتخاری این مکان مقدس و دوتن از خانواده های معظم شهدا تجلیل به عمل آمد و به رسم یادبود لوح تقدیر و هدیه ای به ایشان تقدیم گردید.
حجت الاسلام احمدی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ، سرهنگ نجفی راد جانشین سپاه ناحیه زنجان و آقای فاتحی نژاد رئیس شهرستان زنجان نیز از دیگر مقامات مسئول حاضر در این مراسم بودند.
شهر زنجان از قرن چهارم هجری میزبان قبر و مرقد شریف امامزاده حضرت سید ابراهیم(ع) زنجان می باشد.
طبق شجره نامه های موجود از جمله المنتقله الطالبیه نوشته ابن طباطبا ، ایشان ابراهیم بن موسی الثانی ابن ابراهیم الاصغر ابن امام موسی الکاظم علیه السلام (یعنی فرزند نوه امام موسی کاظم(ع))می باشند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار