• امروز جمعه هشتم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

امام جمعه زنجان: لازم است تا در روش‌های جذب نسل جوان به مسائل دینی و قرآنی تجدید نظر شود

امام جمعه زنجان: لازم است تا در روش‌های جذب نسل جوان به مسائل دینی و قرآنی تجدید نظر شود

آیت‌الله علی خاتمی در مراسم اختتامیه 44 دوره مسابقات قرآن اوقاف : یکی از آسیب‌های موجود در این حوزه تجدید نظر در روش‌های قبلی جذب جوانان به قرآن است، چرا که ذائقه جوانان این نسل با نسل‌های دهه 60 و 70 تفاوت دارد.

 جمعه 18 تیر 1400   18  0      

اختتامیه مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان در این برنامه گفت: لازم است تا در روش‌های جذب نسل جوان به مسائل دینی و قرآنی تجدید نظر شود و لازم است تا از ظرفیت دستگاه‌های مرتبط، متولیان قرآنی و مساجد در این زمینه استفاده شده و روش‌های موجود آسیب شناسی شود.
آیت‌الله علی خاتمی با اشاره به اینکه استان زنجان از ظرفیت بالایی در حوزه قرآنی برخوردار است، گفت: یکی از آسیب‌های موجود در این حوزه تجدید نظر در روش‌های قبلی جذب جوانان به قرآن است، چرا که ذائقه جوانان این نسل با نسل‌های دهه 60 و 70 تفاوت دارد.
وی با بیان اینکه تفاوت در ذائقه نسل جوان را در همه عرصه‌ها شاهد هستیم، گفت: به فرموده امام علی(ع) فرزند زمان خویشتن باش؛ این سخن مربوط به 1400 سال قبل است ولی یک واقعیت را به ما منتقل می‌کنند و آن اینکه باید براساس مقتضیات زمان پیش رفت.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه بسیج دانش‌آموزی و آموزش و پرورش از ظرفیت بالایی در ایجاد انگیزه و جذب جوانان به قرآن برخوردار هستند، تصریح کرد: ما هم در بطن جامعه هستیم؛ نسل جوان امروز در مقایسه با نسل‌های گذشته اگر پیشتازتر نباشند و آگاهی و توانایی بالاتری نداشته باشند، کمتر هم نیستند.
وی با انتقاد از اینکه متولیان آنطور که باید و شاید از این ظرفیت‌ها استفاده نکرده‌اند، گفت: روش‌های جذب باید تغییر کند، نگرش‌ها، بینش‌ها، ارتباطات اجتماعی و شرایط اقتصادی تغییر کرده است از این‌رو با مطالعه میدانی باید روش‌ها براساس مقتضیات زمان تغییر کند.
امام جمعه زنجان با بیان اینکه جوانان این نسل به مسائل دینی و اعتقادی توجه بیشتری دارند، افزود: مصداق این سخن حضور 80 درصدی جوانان در اعتکاف است و امروزه شاهد حضور پرشور دانش‌آموزان، دانشگاهیان و جمعی از طلاب در این مناسبت معنوی هستیم.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه در روش‌های جذب و جلب جوانان به قرآن تجدید نظر شود، گفت: آسیب‌شناسی در روش‌های جذب داشته باشید؛ گرایش نسل جوان به دین و مسائل فطری بسیار محکمتر از دیروزی‌ها است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار