• امروز چهارشنبه هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

ادامه حمایت از هیئات مذهبی و مساجد توسط سازمان اوقاف در ماه محرم و صفر  1400

ادامه حمایت از هیئات مذهبی و مساجد توسط سازمان اوقاف در ماه محرم و صفر 1400

دومین نشست هم‌اندیشی ستایشگران اهل‌بیت (علیهم‌السلام) با ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیران کل استانها بصورت ویدیوکنفرانسی برگزار شد

 دوشنبه 11 مرداد 1400   44  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف استان زنجان دومین نشست هم‌اندیشی ستایشگران اهل‌بیت (علیهم‌السلام) با ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیران کل استانها بصورت ویدیوکنفرانسی برگزار شد

در استان زنجان نیز مادحین شاخص اهل بیت علیهم السلام با حضور در محل اداره کل اوقاف استان زنجان در این نشست با حضور حجت الاسلام کرمی مدیرکل اوقاف استان و حجت الاسلام موسوی تبریزی معاون فرهنگی اوقاف استان حضور پیدا کردند و به ارائه نظرات و راهکارهای عملی نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی و چگونگی تطبیق اجرای مراسمات ماه محرم با این مقررات پرداختند .

مادحین ارجمند استاد ولی اله کلامی ، استاد اکبر نوربهمنی ، آقای مهدی رسولی ، آقای سید محمود حسینی ، آقای حسین بیات ، شاعر گرانقدر رحمان شاجری و آقای کلانتری از میهمانان این ویدیو کنفرانس بودند.

استاد حاج ولی اله کلامی در این جلسه خواستار وحدت رویه در امورات بهداشتی و عدم پراکندگی دستورالعمل ها شد و بر رعایت دستورالعمل ها توسط جامعه مذهبی و اجرای مراسمات با رعایت پروتکل ها و برگزاری در فضای باز تاکید کرد.
آقای مهدی رسولی نیز گفت ما در کشوری زندگی می کنیم که پرچم مولی الموحدین در آن در احتزاز است و در مدیریت کلیه امورات از جمله بیماری کرونا باید علاوه بر رعایت پروتکل ها از ظرفیت عظیم و نورانی مجالس اباعبدالله الحسین علیه السلام هم نباید غافل شد.هم رعایت پروتکل ها باید در اعلی درجه باشد و هم شور و شعور حضرت اباعبدالله الحسین(ع). 
وی از توجه سازمان اوقاف در ایجاد زمینه ورود هیئات مذهبی برای فعالیت و استفاده از ظرفیت اماکن متبرکه قدردانی کرد و ادامه داد باید زمینه ای ایجاد شود که در احیاء وقف از ظرفیت مردمی نیز استفاده شود
 
حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در ابتدای این نشست اظهار کرد: ما در این نشست به‌صورت ویدئوکنفرانسی در خدمت ادارات کل اوقاف و امور خیریه و ذاکرین و مادحین در ۳۱ استان هستیم؛ ۳۰۰ نفر از ذاکرین و مادحین به‌صورت حضوری و مجازی (ویدئوکنفرانس) در این نشست حضور دارند.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین مناسبت مذهبی ما ماه محرم است، افزود: از سال ۱۳۹۸ برای اینکه تمامی هیئات مذهبی به‌صورت عادلانه از عواید موقوفات بهره‌مند شوند، طرح شمیم حسینی را اجرا کردیم؛ ۱۲ هزار و ۶۵۶ هیئت و ۲ هزار و ۵۷۴ مسجد با مبلغ ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این طرح بهره‌مند شدند؛ همچنین ۱۱۰ هیئت شاخص با مبلغ ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این طرح بهره‌مند شدند و مورد حمایت قرار گرفتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص برگزاری طرح شمیم حسینی در سال ۱۳۹۹ تصریح کرد: در سال قبل با توجه به شیوع ویروس کرونا بیشتر به سمت تهیه بسته‌های ارزاق و توزیع این بسته‌ها رفتیم؛ بر همین اساس ۲۹۵ هزار بسته ارزاق (سبد معیشتی) به قیمت هر بسته ۵۰۰ هزار تومان از محل عواید موقوفات، ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار بسته بهداشتی و ۲ میلیون و ۳۴۵ هزار پرس غذای گرم از محل عواید موقوفات و مشارکت خیرین با مبلغ ۱۰۲ میلیارد تومان توزیع شد.

حجت‌الاسلام عادل ادامه داد: در طرح اربعین حسینی ۱۳۹۹ نیز بیش از ۸۷ هزار سبد معیشتی، ۷۴۴ هزار بسته بهداشتی، ۶۷۲ هزار پرس غذای گرم از محل عواید موقوفات و مشارکت خیرین با مبلغ ۲۶ میلیارد تومان توزیع شد.

وی با بیان اینکه طرح شمیم حسینی با محوریت ۲۰۰ بقعه متبرکه در قالب نمایشگاه شمیم حسینی در محرم ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، گفت: در محرم سال جاری از ۲۵ هزار هیئت مذهبی و ۱۰ هزار مسجد با مبلغ ۶۰ میلیارد تومان در قالب طرح شمیم حسینی حمایت خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه برای استقرار هیئات مذهبی در امامزادگان و بقاع متبرکه دستورالعمل‌هایی را تهیه کرده‌ایم، یادآور شد: تشکیل مجمع‌الذاکرین اهل‌بیت (علیهم‌السلام) در امامزادگان و بقاع متبرکه از برنامه‌های ما خواهد بود..

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار