• امروز چهارشنبه هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

عزاداری نوجوانان حسینی(احلی من العسل) در حسینیه اعظم زنجان  برپا می شود

عزاداری نوجوانان حسینی(احلی من العسل) در حسینیه اعظم زنجان برپا می شود

حجت الاسلام کرمی: عزاداری نوجوانان حسینی با عنوان مراسم احلی من العسل با رعایت پروتکل های بهداشتی و نفرات محدود در حسینیه اعظم زنجان برگزار می گردد

 یک شنبه 24 مرداد 1400   23  0      

نهمین سوگواره دانش آموزی کشوری احلی من العسل به میزبانی استان زنجان در محل حسینیه اعظم برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف استان زنجان با اعلام خبر فوق گفت: اين مراسم همزمان با سراسر كشور در زنجان برگزار مي شود و دانش آموزان زنجانی در حسینیه اعظم زنجان به تعداد محدود در اين عزاداري شركت مي كنند.
حجت الاسلام کرمی با اشاره به اهداف مراسم ' احلي من العسل' نيز گفت: در راستای قطب فرهنگی بودن امامزادگان و بقاع متبرکه و لزوم ايجاد ساز و كارهاي ترويج و نهادينه سازي فرهنگ ولايتمداري، تولي و تبري، امر به معروف و نهي از منكر و پرورش و تقويت روحيه جهادي، تلاش شده است تا با الگودهي در قالب سوگواره 'احلي من العسل' به دانش آموزان نوجوان و جوان مسير تربيتي شايسته اي ترسيم شود. و نامگذاري اين سوگواره با عبارت 'احلي من العسل' در واقع پاسخي است كه حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموي بزرگوارش، حضرت سيدالشهدا(ع) در جواب اين سوال كه 'مرگ در نزد تو چگونه است' و اين نوجوان ۱۳ ساله با عبارت 'مرگ در نزد من شيرين‌ تر از عسل (احلي من العسل) است ' نامگذاري شده است.

گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش استان زنجان نیز گفت:
سوگواره احلی من العسل هرساله در روز ششم محرم به یاد ایثار و رشادت های حضرت قاسم بن الحسن (ع) برگزار می شود و جوانان و نوجوانان استان در رثای این جوان رشید کربلا به عزاداری و نوحه سرایی می پردازند.
گنج خانلو افزود: باتوجه به اینکه امسال پایتخت شور و شعور حسینی بعنوان دبیرخانه کشوری این مراسم انتخاب شده است برای اجرای هرچه باشکوه تر این سوگواره تمیهدات لازم ازجمله تشکیل جلسات متعدد ،هماهنگی های لازم باصداوسیما، اداره اوقاف و هیئت امنای مسجد حسینه اعظم انجام گرفته است که در روز ششم محرم ساعت 10:30 صبح با حضور آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان و تعداد محدودی از دانش آموزان و مادحین با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در محل حسینیه اعظم برگزار خواهد شد.
و با هماهنگی های به عمل آمده این مراسم معنوی همزمان از شبکه های ملی تلویزیونی و کانال های کشوری مرتبط در شبکه شاد پخش خواهد شد.
دانش آموزان پسر استان همچنان كه از اول ماه محرم عزادار شهداي كربلا هستند، صبح روز چهارشنبه به ياد نوجوان شهيد دشت كربلا 'حضرت قاسم بن الحسن(س) ' در مدارس و مصلي ها به سوگ اين شهيد مي نشينند و در مراسم ' احلي من العسل ' شركت مي كنند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار