• امروز چهارشنبه هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

رقابت ۱۲۰ زنجانی در مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف

رقابت ۱۲۰ زنجانی در مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه ۲۵ و ۲۶ شهریورماه در زنجان برگزار می‌شود.

 یک شنبه 21 شهریور 1400   8  0      

حجت‌الاسلام مختار کرمی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ، اظهار کرد: مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری سازمان اوقاف و امور خیریه ویژه افراد بالای ۱۸ سال ۲۵ و ۲۶ شهریورماه در استان زنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مرحله شهرستانی ۶۰۰ نفر از استان زنجان شرکت کرده بودند، ابراز کرد: از این بین افراد ۱۲۰ نفر برگزیده شدند و توانستند به مرحله استانی راه پیدا کنند که این مرحله پنج‌شنبه و جمعه هفته آینده در محل حسینیه اعظم زنجان برگزار خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: ۵۷ نفر از متسابقین آقا و ۶۳ نفر از متسابقین نیز خانم هستند. مرحله شهرستانی این مسابقات در ماه‌های تیر و مرداد سال جاری در شهرستان‌های مختلف استان برگزار شد و برگزیدگان هر رشته به مرحله استانی راه یافته‌اند.

کرمی بیان کرد: این مسابقات در ۸ رشته ترتیل و حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جزء و حفظ کل، رشته‌های قرائت ترتیل و تحقیق، اذان و دعاخوانی برگزار می‌شود و نفرات اول هر یک از این رشته‌ها به مرحله کشوری مسابقات راه می‌یابند. بیشترین شرکت‌کننده در رشته‌های دعاخوانی، قرائت تحقیق و ترتیل و در رتبه‌های بعد در رشته‌های حفظ قرآن کریم قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه زنجان ظرفیت و استعدادهای بسیار خوبی در بحث قرآن دارد که باید برای این ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی کرد، یادآور شد:این وظیفه نه تنها بر دوش اوقاف است، بلکه همه سازمان‌ها و نهادهای قرآنی استان باید در امر تربیت و آموزش استعدادهای قرآنی نقش موثر داشته باشند تا ثمرات آن را در مسابقات مختلف مشاهده کنیم و شاهد رشد و ارتقای جایگاه قرآنی استان در کشور باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تصریح کرد: برنامه سالانه این اداره‌کل تدوین شده است و برای برنامه‌های قرآنی سال ۱۴۰۰ حدود ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفتیم؛ این در حالی است که درآمد موقوفات قرآنی استان کمتر از سه میلیون تومان است و اعتبارات مورد نیاز از محل‌های دیگر از جمله خیرات و مبرات تأمین می‌شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار