• امروز یک شنبه هفنم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیشخوان

پیامک

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حدیث

وقف

مراسم غبارروبی و اعطای احکام امنای جدید  امامزادگان «سیده ام البنین(س)وبرادران» شهرستان سلطانیه  زنجان برگزار شد

مراسم غبارروبی و اعطای احکام امنای جدید امامزادگان «سیده ام البنین(س)وبرادران» شهرستان سلطانیه زنجان برگزار شد

باحضور امام جمعه شهرستان سلطانیه و حجت الاسلام کرمی مدیرکل اوقاف زنجان و بخشدار باغ حلی ،غبارروبی از ضریح مطهر این امامزادگان انجام شد.

 دوشنبه 17 آبان 1400   20  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف استان زنجان مراسم غبارروبی و اعطای احکام امنای جدید این امامزادگان عظیم الشان امروز صبح با حضور مقامات استانی و شهرستانی و هیئت امنا و جمعی از معتمدین محل با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد و با جمع آوری نذورات و غبارروبی و عطرشویی ضریح مطهر ادامه یافت.

در این مراسم احکام امنای جدید این امامزادگان نیز به ایشان تحویل شد حجت الاسلام موسوی معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان زنجان نیز ضمن قدردانی از شهروندان و زائران این امامزادگان جلیل القدر که سهم اصلی را در احیاء و آبادانی آن به عهده دارند بیان داشتند : امیدورایم با انتخاب امنای جدید و شروع فعالیت ایشان شاهد رشد و پیشرفت همه جانبه این مکان مذهبی و فرهنگی باشیم و اوقاف نیز وظیفه خود می داند در حد توان و متناسب با ظرفیت این مکان مقدس همکاری و هم افزایی مناسب با امنا و مسئولین شهرستانی و استانی در این راستا داشته باشد .
ایشان ادامه دادند کلیه مبالغ حاصله از نذورات مردمی پس از شمارش و تهیه صورتجلسه ، به حساب بانکی این امامزاده که متصل به سامانه جامع موقوفات و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه می باشد واریز و با نظارت اوقاف استان و شهرستان ، صرف هزینه های جاری و عمرانی و در مواردی نیز صرف مراسمات و برنامه های دینی و فرهنگی آن می گردد.
این مکان مقدس در شهرستان سلطانیه و جوار روستای سلمان کندی و شکورچی از قرن هفتم هجری میزبان قبر و مرقد شریف امامزادگان سیده ام البنین(س) و براداران این بانوی بزرگوار که بر طبق اسناد محلی از نوادگان و احفاد امام موسی بن جعفر علیه السلام هستند.
حجت الاسلام حسینی نسب امام جمعه شهرستان سلطانیه،آقای رستمی بخشدار باغ حلی شهرستان سلطانیه، سرهنگ رحمانی جانشین سپاه سلطانیه ،حجت الاسلام موسوی معاون فرهنگی اوقاف استان زنجان، آقای رضایی مسئول دفتر نمایندگی اوقاف در شهرستان سلطانیه از جمله مقامات حاضر در این مراسم بودند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار